Edukacja domowa

Edukacja domowa to fantastyczna przygoda i wyzwanie dla rodziców i dzieci.

edukacja domowa nauczanie domowe

Dzięki temu wyborowi Twoje dziecko może bardzo indywidualnie realizować program i uczyć się w dowolnym miejscu i czasie.
Każde dziecko uczące się w edukacji domowej lub ją rozpoczynające, wchodzi w zupełnie nowy model pracy.

W Niepublicznej Szkole Podstawowej Montessori dostaniesz wsparcie i fachową wiedzę. Niekonwencjonalność i doświadczenie naszej organizacji pozwoli Ci znaleźć efektywne rozwiązania dla Twojego Dziecka.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy: pobierz formularz

Dowiedz się więcej, napisz do nas: szkola@szkola-montessori.com.pl lub zadzwoń 512 150 140

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zapisaniem Dziecka do edukacji domowej.

Otrzymasz od nas bezpłatnie:

• Podręczniki (wypożyczenie) oraz ćwiczenia (bezzwrotnie).
  • Dostęp do aplikacji do nauki języka angielskiego i innych przedmiotów.
  • Egzaminy w wygodnej formie - stacjonarnie lub online.
  • Możliwość dostosowania terminu egzaminów do Twoich potrzeb.

Pamiętaj:

• W edukacji domowej nie obowiązuje rejonizacja, przyjmujemy Dzieci również spoza Wrocławia czy Dolnego Śląska.
  • Nie jest wymagana opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej.
  • Jesteśmy otwarci również na Dzieci z orzeczeniami o potrzebach kształcenia specjalnego.

Jak się zapisać?
Wypełnij formularz zgłoszeniowy, skontaktujemy się z Tobą.

Gdzie odbywają się egzaminy?
Egzaminy odbywają się w Niepublicznej Szkole Podstawowej Montessori we Wrocławiu, ul. Sieradzka 5, koło Aquaparku. W przypadku większych grup dzieci, nauczyciel może przyjechać na miejsce.

Czy dziecko pozna miejsce i nauczyciela, który będzie przeprowadzał egzamin?
Tak, dziecko w ciągu roku może pozna  miejsce i nauczycieli. Egzaminy przeprowadzają nauczyciele pracujący w naszej szkole stacjonarnej.

W jakiej formie jest przeprowadzany egzamin?
Egzamin to swobodna rozmowa nauczyciela z dzieckiem i obserwacja dziecka, w wyższych klasach podzielony jest na część pisemną i ustną. Tworzymy naturalną i bezpieczną atmosferę, która nie powoduje u dzieci stresu.

W jakim terminie odbywają się egzaminy?
Termin egzaminów jest wybierany z dostępnej puli. Jest też możliwość umówienia się indywidualnie, jeśli dany przedmiot zrealizują Państwo w innym terminie.

Czy dziecko musi uczyć się z podręczników?
W naszej szkole stacjonarnej nie używamy podręczników, ale podręczniki z reguły przydają się w nauczaniu domowym, ponieważ pomagają rodzicom czuwać nad procesem nauki. Na egzaminie weryfikujemy jednak umiejętności, nie podręcznikową wiedzę.
Listę umiejętności otrzymasz na początku roku szkolnego.

Czy do edukacji domowej jest potrzebna opinia z poradni psychologiczno-pedagogicznej?
Nie, aktualnie nie jest ona wymagana.